Temmuz 08, 2024, 12:11:06 ös

Gönderen Konu: Fifa 07, Barcelona, Ronaldinho ve Saha Çizgilerine Yakın Koşma Sevdası...  (Okunma sayısı 3199 defa)

Çevrimdışı ronald_eason

• Profili Görüntüle
    • E-Posta
Arkadaşlar, herkese selamlar, size Hamachi ile maç yapmaya başladığımdan beri defalarca karşılaştığım bi durumu anlatayım. FIFA 07'de yıldız güçlerine ve takım olabilme özelliklerine bakıldığı zaman 4,5 ve 5 yıldızlı bir çok güçlü takım var. Bunların en başında şüphesiz Barcelona geliyor. Barcelona oyunda gerçekten çok iyi. Oyuncuları seri, toplara sert vuran ve bitirici bir takım. Barcelona deyince akla da ilk Ronaldinho gelir şüphesiz. Gerçekten oyunda da harika. Ama şüphesiz o da durdurabilir. Mükemmel değil!!! Bazı Fifa tutkunlarının Barcelona'yı ve Ronaldinho'yu kullanma biçimleri çok ilginç. Siz atak yaparsınız önce. Sonra onlar durdururlarsa, defans oyuncuları topu Ronaldinho'ya atar. Ronaldinho da saha çizgilerine yakın olarak koşmaya başlar. Ceza sahasını paralelde biraz geçtikten sonra bu sefer enlemesine döner ve sahanın enine koşup kaleye yaklaşmaya başlar. Her pozisyonu bu şekilde geliştirirler. (Oyun takdikleridir kesinlikle alay etmiyorum, sadece gözlemlerimi anlatıyorum.) Sonra kaleciyle karşı karşıya kaldıklarında iki şey yaparlar. Ya pas atıp boş kaleye, ya da kalecinin altından direkt kaleye göndererek gol atarlar. BANA DA ÇOK DENEDİLER AMA 10 TANEDE 1 BELKİ ATTILAR!!! Barcelona gibi çok yönlü, müthiş bir takımı bu şekilde kullanmaları hata. Bi düşünün forvet hattını ETO, MESSI, RONALDINHO, DECO, GIULY... Bu adamların her biri seri, kıvrak ve her biri sert, isabetli ve bitirici şutlar çeken oyuncular. Kaleye karşınıza alarak gelseniz; ceza sahası dışından bile vursanız (Siz tuşa kötü bassanız bile adamlarınız sizin için iyi vuracak kabiliyettedir oysa) bile gol tehlikesi çok büyük.

Çevrimdışı AperfectCircle

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Ynt: Fifa 07, Barcelona, Ronaldinho ve Saha Çizgilerine Yakın Koşma Sevdası...
« Yanıtla #1 : Ağustos 24, 2007, 08:09:46 öö »
Bi yere kadar doğru ve ölçülü bi yaklaşım.. Şunuda unutmamanuz gerekir ki yaratılamıyacak gol pozisyonu olmadığı gibi akıl almıyacak da sayısız ofansif oyunlar var. Herşeyden önce karşınızdaki rakibinizi iyi gözlemlerseniz öncelikle ona karşı koyabilir sonrasında kendi oyununuzu yansıtıp maça hükmeden taraf olabilirsiniz. Barcelonayı her alan kimse yenilmez ya da her attığı gol olan türden bi hal almıyor. Oyun içinde vakit geçirdiği ve karşılıklı maç tecrübelerini arttırdığınız kadar birbirine ters takımlar savunma hatları ve hücum silahlarını bulabilirsiniz. İşin özü keyif almak ve aynı ölçüde oynadığınız süre boyunca da karşınızdaki oyuncuya keyif vermektir. Eğerki düşünceleriniz bir uzun topa kalkılan depar ve yarı saha ile kaleden kaleye atılan şutlardan ibaret değilse gerçek anlamda bir fifacı olmuşsunuz demektir..

Çevrimdışı ati_gs_ceza_ati

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
gzl paylaşım

Çevrimdışı ronald_eason

• Profili Görüntüle
    • E-Posta
A perfect cicle, sana kesinlikle hak veriyorum,
Zaten ben de demiştim. Barcelona tabiki durdurulamıcak bir takım değil. Her ofansif oyunu engelleyibilecek bir defansif oyun mutlaka mümkün olduğu gibi, her defansif oyunu kırabilecek bir ofansif oyun mümkün. Ama bunların yanında gerçekten müthiş oynayanlar gördüm. Mesela ben topu ayamda çok tutmam, sürekli pas yaparım, kaleye yakınken iyi oyuncularla adam eksiltmeyi denerim. Ama topu ayağında harika bi şekilde tutanları, kendilerine özgü paslaşma sitilleri ile gole gidenleri de görmedim değil. Bir keresinde birini 4-1 yenmiştim. Ama maçtan sonra ona şunları dedim. "Sana bişi dicem, gerçekten harika oynuyosun, daha iyi bir takım alsan sanırım yenemezdim". Çünkü gerçekten daha ilk 15 dk'da çok iyi oynadığını anlamış ve korkmaya başlamıştım. Onun yenilmesinin sebebi hatalı defans yapması, yoksa 4 kişiyle defans yapsaydı her halde 4 gol atamazdım. Dediğim gibi bu oyunu kendilerine özgü sitilleri ile harika oynayanlar da var.

Çevrimdışı 10lincoln10

• Profili Görüntüle
hakikatten güzl paylsm :):P