Haziran 23, 2024, 22:35:14 ös

Gönderen Konu: Pes-Fifa?  (Okunma sayısı 8476 defa)

Çevrimdışı Gökhan!

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Ynt: Pes-Fifa?
« Yanıtla #15 : Ekim 24, 2008, 17:10:25 ös »
benim görüşüm ne pes ne fifa !

bu sene ikiside beni sarmaz allah'tan sandbox türü GTA IV ve Mafia II gibi oyunlar gelicek bu sene can sıkıntısına iyi olucaklar

gta 4 pc için de gelck ama  :)
benim görüşüm ne pes ne fifa ! boyle deyince bende winning eleven diyecen sandim  :D
sen bi pes 09 u oyna da çok gzl olmş hakkaden  :)

Çevrimdışı jesterone

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : Ekim 24, 2008, 17:14:36 ös »
gta 4 pc için de gelck ama  :)
benim görüşüm ne pes ne fifa ! boyle deyince bende winning eleven diyecen sandim  :D
sen bi pes 09 u oyna da çok gzl olmş hakkaden  :)
O da değil, Sensible Soccer . . ! xD
Mafia II güzel oyun ama GTA IV berbat bence.

Çevrimdışı Gökhan!

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #17 : Ekim 24, 2008, 18:24:20 ös »
Evet evet sensible soccer  ;D
Mafia 1 çok hoşuma gitmişti 2001 mi ne o seneye yakin bi tarihte yapildiğini dusunursek muthiş oyundu.Mafia 2 ztn çok gzle benzior.Ama gta 4 te bktm video ve resimlere de gzl olmş çok gerçekci olmş hemen bi ornek oturtayim sirasi gelmişken  :) gta 4 un bir videosunda arkadan adam gelip ondeki araca çarpiyor ondeki aracin içindeki adam sarsiliyo yani baya gerçekci olmş bence.
         Bu arada pes 09 oynuyorum ş.ligi ile daha da gzlleşmiş herkesin oynamasini tavisye ederim bu arada fifadan da sogumayin  :)

Çevrimdışı jesterone

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : Ekim 24, 2008, 18:34:00 ös »
Evet evet sensible soccer  ;D
Mafia 1 çok hoşuma gitmişti 2001 mi ne o seneye yakin bi tarihte yapildiğini dusunursek muthiş oyundu.Mafia 2 ztn çok gzle benzior.Ama gta 4 te bktm video ve resimlere de gzl olmş çok gerçekci olmş hemen bi ornek oturtayim sirasi gelmişken  :) gta 4 un bir videosunda arkadan adam gelip ondeki araca çarpiyor ondeki aracin içindeki adam sarsiliyo yani baya gerçekci olmş bence.
         Bu arada pes 09 oynuyorum ş.ligi ile daha da gzlleşmiş herkesin oynamasini tavisye ederim bu arada fifadan da sogumayin  :)

GTA IV'te sadece patlama efekleri karakter ve ufak tefek değişiklikler olacak.
Mafia I ise 2002'te çıktı.

Çevrimdışı titi_mcmv

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #19 : Ekim 24, 2008, 19:09:34 ös »
ben bi pes4 ü bile fifanın hiç bi serisine dğişmem halada var pc de oynuorm

Çevrimdışı Insect

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : Ekim 24, 2008, 19:47:59 ös »
Bu yıl her zamankinin tersine fifa gerçekçi,güzel olacak pes modlarıyla ön plana çıkacak gibi görünüyodu herşey..(Şampiyonlar Ligi,Be a Legend vs vs) Ama tabi Pes'in oynanabilirliğinden gram taviz vermesi hiç bir pes oyuncusunun aklının ucundan bile geçmezdi.Ama öyle olmadı.Pes oynanabilirlik anlamında Fifa'ya benzeyen ama yine de Fifa dan daha üstün olan bi çizgide.Pes 6 dan sonra 2008 de fazla belli olmasa da 2009 da oynanabilirlik açısından gerilemiş bi Pes olacağını Demo dan anlamış olduk.Pes oynanabilirlik açısından fifa dan iyi ve hala elinde bi koz var..MODLARI.Ben şimdilik Pes 2009 full oynamadığım için modlarını bilemeyeceğim ama lisans açısından da pes bayağı bi ilerleme kaydetmiş durumda.Pes Fifacıların alay konusu olduğu lisans ve oyun modları konusunda kendini bayağı geliştirmiş ; hatta fifa ya da fark atmış durumda.Fifa dan beklenilenler ise modlardan çok oynanabilirlik ve gerçekçilikti Fifa o konuda bekleneni veremedi gerçekçilik de yok oyunda gereksiz ayrıntılar dışında tek güzel olan çim olmuş o da pes ten geri zaten.Oyun Modları bakımından hiç bi ilerleme yok 08 in aynısını koymuşlar önümüze 1-2 değişiklik dışında.Çoğunluğunuz Pes i övdüğümü düşünecek ama hayır..Pes ve Fifa oyuncu kitleleri birbirinden çok farklı Pes çiler her yıl oynanabilirlik olayına alışmışlar ve Pes 2009 dan hiç memnun değiller.Aynı şey Fifa için de geçerli Fifa da modları bakımından her yıl pes ten üstündü ama 08 in aynısını koyunca Fifacılar da Fifa dan memnun kalmayacaklardır ve bu yıl sanki iki taraf da kutup değiştirmiş durumda.Pes Modları,Fifa Gerçekçiliği(!)..Sonuç olarak Fifa bu yıl gerçekçi olabilseydi, çok oyuncu kazanırdı.Ama olamadı.Pes kendi vazifesini yapmış durumda ; fifa ise gereksiz ayrıntılardan başka oyuna yama yapmış durumda.Fifa eğer oynanabilirlik açısından Pes'i geçebilseydi(Ki Konami işini çok kolaylaştırdı Fifa'nın) vazifesini yapmış derdik..Ama yapamadı.Böylece bu savaşın galibi belli oldu :

PES 2009

ben bi pes4 ü bile fifanın hiç bi serisine dğişmem halada var pc de oynuorm

Pes 4 ü severek oynuyodum da hatırlamıyorum şimdi tam olarak yine de oynarken zevk alabileceğin bi oyun..

Pes 6 çok güzel olmuştu.

Ben fifa 09 u oynadim baya iyi şeyler eklemişler dedim baya gzl olmş dedim pesi geçer dedim bu sene rahat sollar dedim çunku baya gelişmeler olmş.Ve bugun pes 2009 u oynadim ve fifayi birakasim geldi :) muthişş zevkli olmş.Hani küçük çocuklar derler ya onlar gibi pes 2009 bu sene fifaya bin basar hakkaden.Konami napmiş bu sene ya helal olsn şampiyonlar ligini de aldilar walla diycek bişi yok.
      İşte bende fifa 09 çok gzl olmş diodum ama siz once pes 09 u oynayin ona gore yorumlarin bence.Hakkaden Konami bu sene çoşmuş.
     Bu sitede pes-fifa kavgasi çıktıgında hep fifa yi savunmuştum.Yanliş anlaşilmasin benim amacim da kavga çıkarmak deil gorusumu belirtmek.Dediğim gibi hep fifa yi savunmuştum ama pes 09 u oynadiktan sonra Konami çoşturmuş hakkaden  :-\

Ben Pes 2008 de aynı şeyi demiştim ama o zaman acemiydim pes oynamaya yeni başlıyodum ve beğenmiştim.Siz Pes'i lisanssızlığıyla vs vs eleştiriyodunuz Pes 2008 de o azaldı Pes 2009 da da yok oldu gibi birşey.Yani Pes 2009 mükemmel gelebilir ama Pes 6 dan güzel olamaz kanımca  ;D

Çevrimdışı Gökhan!

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #21 : Ekim 24, 2008, 21:04:30 ös »
Bu seneye kadar hep fifa oynadim ama ilk kez dediğim gibi pes oynuyorum ama haketmiş çok gzl olmş ya :)

Çevrimdışı henege

• Daimi Üye
  • uzun bir aradan sonra!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : Ekim 25, 2008, 11:02:29 öö »
arkadaşlar benim ps2 var fifa 2009 u onda oynuyom oyunda Seric yok neyseki menejer modda hemen bale yi aldım yok deli ibo ya kalcaktım
uzun bir aradan sonra!

Çevrimdışı Gökhan!

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #23 : Ekim 25, 2008, 11:04:06 öö »
arkadaşlar benim ps2 var fifa 2009 u onda oynuyom oyunda Seric yok neyseki menejer modda hemen bale yi aldım yok deli ibo ya kalcaktım

Deli ibo manyaki onyar çıkartmasaydin ya  :)

Çevrimdışı api_duman

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : Ekim 25, 2008, 11:47:47 öö »
Bu yıl her zamankinin tersine fifa gerçekçi,güzel olacak pes modlarıyla ön plana çıkacak gibi görünüyodu herşey..(Şampiyonlar Ligi,Be a Legend vs vs) Ama tabi Pes'in oynanabilirliğinden gram taviz vermesi hiç bir pes oyuncusunun aklının ucundan bile geçmezdi.Ama öyle olmadı.Pes oynanabilirlik anlamında Fifa'ya benzeyen ama yine de Fifa dan daha üstün olan bi çizgide.Pes 6 dan sonra 2008 de fazla belli olmasa da 2009 da oynanabilirlik açısından gerilemiş bi Pes olacağını Demo dan anlamış olduk.Pes oynanabilirlik açısından fifa dan iyi ve hala elinde bi koz var..MODLARI.Ben şimdilik Pes 2009 full oynamadığım için modlarını bilemeyeceğim ama lisans açısından da pes bayağı bi ilerleme kaydetmiş durumda.Pes Fifacıların alay konusu olduğu lisans ve oyun modları konusunda kendini bayağı geliştirmiş ; hatta fifa ya da fark atmış durumda.Fifa dan beklenilenler ise modlardan çok oynanabilirlik ve gerçekçilikti Fifa o konuda bekleneni veremedi gerçekçilik de yok oyunda gereksiz ayrıntılar dışında tek güzel olan çim olmuş o da pes ten geri zaten.Oyun Modları bakımından hiç bi ilerleme yok 08 in aynısını koymuşlar önümüze 1-2 değişiklik dışında.Çoğunluğunuz Pes i övdüğümü düşünecek ama hayır..Pes ve Fifa oyuncu kitleleri birbirinden çok farklı Pes çiler her yıl oynanabilirlik olayına alışmışlar ve Pes 2009 dan hiç memnun değiller.Aynı şey Fifa için de geçerli Fifa da modları bakımından her yıl pes ten üstündü ama 08 in aynısını koyunca Fifacılar da Fifa dan memnun kalmayacaklardır ve bu yıl sanki iki taraf da kutup değiştirmiş durumda.Pes Modları,Fifa Gerçekçiliği(!)..Sonuç olarak Fifa bu yıl gerçekçi olabilseydi, çok oyuncu kazanırdı.Ama olamadı.Pes kendi vazifesini yapmış durumda ; fifa ise gereksiz ayrıntılardan başka oyuna yama yapmış durumda.Fifa eğer oynanabilirlik açısından Pes'i geçebilseydi(Ki Konami işini çok kolaylaştırdı Fifa'nın) vazifesini yapmış derdik..Ama yapamadı.Böylece bu savaşın galibi belli oldu :

PES 2009

iki oyunu da full oynamadım hatta pes 09 u hiç oynamadım ama şunu söyleye bilirim oyun çıkmadan önceki ss ler kadar iyi bir gerçekçilik istiyordum ama kahrolası ea yapmadı gene pes 09 oynayan arkadaşlarım var ve hiç güzel olmamış diyorlar bence bu sene 2 oyuna katılan en yararlı şeyler
pes 09 için lisans ve şampiyonlar ligi
fifa 09 için çim ve formalardaki gerçekçilik

bence bu sene ne pes ne fifa kendi kesimini mutlu edemedi. ayrıca spider_fb de güzel demiş ama ben bu sene bir savaş galibi olduğuna inanmıyorum

Çevrimdışı Insect

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : Ekim 25, 2008, 19:03:01 ös »
Pes'in zaten lisans ve modları dışında bi problemi olduğunu düşünmüyodum hatta Pes 2008 ne kadar pes sitelerinde bir facia olarak görülsede ilk pes oyunum olduğu için mükemmel bi oyundu.Pes 2009 da azcık bi ilerleme var olsun zaten benim tek beklentim kadroların yenilenmesiydi istediğimde oldu..  ;)

Yine de sırf Türkçe Spiker için Pes 6  ;D

Çevrimdışı erdoseray1

• Daimi Üye
  • Yasaklandı
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : Ekim 25, 2008, 23:13:25 ös »
Yha Arkadaşlar Bir Bakarmınız Pes 2009 İndirdim RipGamez Den Ama Kurulurken %42 De Kalıoo Tam 3 Saat Bekledim Olmuo :S:S:S:S:S:S