Eylül 21, 2024, 10:37:24 öö

Gönderen Konu: FIFA 12 yavaş çalışıyor...  (Okunma sayısı 7000 defa)

Çevrimdışı tutesh

• Profili Görüntüle
FIFA 12 yavaş çalışıyor...
« : Eylül 29, 2011, 12:46:39 ös »
3 gündür falan masaüstü bilgisayarımda oyunu sorunsuz oynuyorum, bugün origin'den backup'ını alıp oyunu laptop'uma da kurdum fakan oyun maç içinde sanki oyun hızını düşürmüşüm gibi yavaş çalısıyor, ara animasyın ve replayler normal hızında çıkıyor. daha evvel demosunu en yuksek detaylarda hiç yavaşlama olmadan oynamıstım laptopumda...laptopumun teknik özellikleri, i7 işlemci, 4gb ddr3 ram, gt540 ekran kartı...sizce bu sorun nedendir ??

Çevrimdışı WatCheR

• FifaDelisi
  • Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: FIFA 12 yavaş çalışıyor...
« Yanıtla #1 : Eylül 29, 2011, 13:07:11 ös »
Configrasyonu açıp v sync midir ne dir onu devre dışı bırakmayı dene.
Oyunun kurulu olduğu dizinde configrasyon dizininde dosya

Çevrimdışı tutesh

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : Eylül 29, 2011, 14:03:07 ös »
dediğini yaptım fakat bi işe yaramadı, ekran kartının yeni sürücüsü çıkmış güncelledim, sonuç felaket..şuan öyle bir kasıyor ki anlatamam :S oyun 3-4 fps'de falan açılıyor..:S

Çevrimdışı tutesh

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : Eylül 29, 2011, 14:31:04 ös »
yok arkadaş düzelmiyor, deli gibi kasıyor anlamadım sorunu..demoda hiç böyle bir problem yoktu... u_ndecided

Çevrimdışı WatCheR

• FifaDelisi
  • Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : Eylül 29, 2011, 14:49:13 ös »
Normal şartlarda o özellikte bir bilgisayarın kasma yapmaması lazım senin de dediğin gibi. Ekran kartı güncellemeni de yapmışsın. Ayarlarda oynama yaparak değişik ayarlarla dene bi kaç kombinasyon.

Çevrimdışı tutesh

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : Eylül 29, 2011, 15:16:23 ös »
Normal şartlarda o özellikte bir bilgisayarın kasma yapmaması lazım senin de dediğin gibi. Ekran kartı güncellemeni de yapmışsın. Ayarlarda oynama yaparak değişik ayarlarla dene bi kaç kombinasyon.

sorunum çözüldü, oyunu D'deb C'ye olmak üzere baştan kurdum şu anda düzgün çalışıyor..ne alaka anlamadım yannız..

Çevrimdışı fıfat2

• Daimi Üye
  • Yok ben almıyım
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : Eylül 29, 2011, 15:54:06 ös »
sorunum çözüldü, oyunu D'deb C'ye olmak üzere baştan kurdum şu anda düzgün çalışıyor..ne alaka anlamadım yannız..
Pc nizin ısınmış olmasından veya yüklediğiniz sürücüde disk in dağılmış(Bknz:Disk birleştirme)olmasından kaynaklanıyor olabilir bir keresinde çalışmayan bir oyun(daha önceden çalışıyordu)disk birleştirme sonrası çalışmaya başlamıştı belkide yanlış kurulumdan kaynaklanıyor da olabilir ama sorun çözülmüş hayırlı olsun.

Çevrimdışı tutesh

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : Eylül 30, 2011, 01:30:11 öö »
sanırım sorun origin'den kaynaklanıyor, oyunun yüklü oldugun yerle kaynak olarak gösterilen hedef farklıydı..hiç çalışmasa hata verse anlıycaktım fakat çalışıp aşırı yavaş olması beni endişelendirdi, donanımsal bir sorun zannettim..neyseki çözüldü..