Eylül 29, 2024, 01:23:47 öö

Gönderen Konu: Gerçekçi oyun serisi  (Okunma sayısı 5669 defa)

Çevrimdışı cartcurt

• Daimi Üye
  • Acces denied
    • Profili Görüntüle
Gerçekçi oyun serisi
« : Kasım 17, 2007, 12:48:21 ös »
arkadaşlar ben takip ettiğim başka bir fifa 08 forumunda buldum bunu ama kullanmayı bilmiyorum bilen biri varsa ve kullanabiliyorsa bana anlatabilr mi  ??? ??? ??? ???

Çevrimdışı cartcurt

• Daimi Üye
  • Acces denied
    • Profili Görüntüle
Ynt: Gerçekçi oyun serisi
« Yanıtla #1 : Kasım 19, 2007, 16:43:47 ös »
kimse de yok mu ?  :( :( :'(

Çevrimdışı martymcfly

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : Kasım 19, 2007, 21:15:29 ös »
o ne demek ki ? ilk defa duyuyorum

Çevrimdışı Astenic`

• Daimi Üye
  • Creeping Death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : Kasım 19, 2007, 22:37:39 ös »
aynen  :S

Çevrimdışı AperfectCircle

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : Kasım 20, 2007, 07:17:22 öö »
FIFA 08 Gerçekçi Oynanış Serisi by FifaEkibi (GO FİNAL ÇIKTI - v1.1.2 güncellemesi - Level Up sistemi & Realistic)
Gerçekçi Oynanış v.1

Arktık tüm takımlar kendi kapasitesi haricinde oynayamıyor (normalde 4 yıldızlı bir takım 5 hatta 6 yıldızlı bi takım gibi oynuyabiliyordu)

Deplasmanda rakip takım yenik durumda ise son dakikalarda oyun otomatikman amatörse-semi pro, semi pro ise profesiyonel, profesionel ise world class, world class ise legend seviyesine geçiyor.

Artık oyunda hem rakip hemde sizin oyuncularınız boş alanlara sanki Q'ya basmış gibi hareketlene biliyorlar.

Ve birkaç ekleme:

Yapay zekada değişikler yapıldı ve ayrıca fizik düzenlemesi yapıldı.

Topu ayağınızda tutmanız normal fizik kurallarına göre düzenlendi.

Ounda gördüğümüz kadarıyla taktik anlayışı tam anlamıyla sahaya yansıtılamıyordu oyuncular artık taktiğinize göre oyun sitiliniz değişecek (tam saha prees zon play vs) İçsaha ve Deplasman faktörü eklendi (bunu rakiplere kapşı oynarken hissedebileceksiniz) orta yaparken-firikiklerde-şutlarda falso sistemi değiştirilmiştir.

Artık yön tuşları ile falso verebileceksiniz (top ayaktan çıktıkdan hemen sonra+yön tuşları). Ek olarak şut çekerken top ayaktan çıkar çıkmaz artık kavisli ocal falsolar verebileceksiniz (C > Z > Q + YÖN TUŞLARI)

Son olarak bizimde beğendiğimiz defans paniği olayını ekledik.

Ve ayrıca hakemler artık hatalı kararlar verebilecek. Bazen çıldırabilirsiniz, ofsayt olan goller, ofsayt olmayan goller ve daha fazlası...
Artık defans cakılı kalmıyor. Normalde gerçek hayattaki futbollda bazen defans oyuncuları ileri çıkabiliyor. Bu yamada bu olayıda görebilirsiniz. Bir bakmışınız defanstaki oyuncunuz boş alana ileri depar atıyor. Fakat bu durumda çok hızlı kontra atak yiyebilirsiniz. Kontra atak sistemini yeniledik.

Download:
http://soccercenter.net/dosyalar/dosya/1485/Diger-Gercekci-Oynanis-v.1

Gerçekçi Oynanış v.2

TAKIM DENGE sistemine ait özellikler:

* Tek yıldızlı takımlar

* Daha çok kontra atak oynuyacaklar.genelde maç sonlarına doğru takım halinde yorulma belirtileri görüle bilecek.

** Çift yıldızlı takımlar

* Kendi sahalarında daha dengeli oynuyacaklar.ilk yarılar fazla atak görünmeselerde ikinci yarılar kotralara iyi çıkabilecekler.

*** Üç yıldızlı takımlar

* Adam markajları ve iç saha avantajlarını iyi kullanacaklar.ilk dklarda gol arayan takımlar.

**** Dört yıldızlı takımlar

* Sistemleri oturmuş dış sahada kontra atak iç sahada kanat akınları ve press ile oynuyacaklar.maçın sonlarında üzerinizde baskı kurmak istiyeceklerdir

***** Beş yıldızlı takımlar

* Sistemlerini size kabul ettirmek için dış ve iç saha olayını pek düşünmiyecekler.kontraya iyi çıkan ve maçın başında ve son bölümünde yüklenen takımlar olacak karşınızda.

****** Altı yışdızlı takımlar

* Nasıl anlatalım ki?

******* Yedi yıldızlı takımlar

* Öncelikle altı yıldızlılarla başa çıkın deriz.

Diğer Özellikler:

* Fizik olayı tamamen yenilendi
* Hava mücadelesi ve hava atışları yenilendi
* Sahadaki topun düşeceği yer (nokta) sayısı arttırıldı.
* Takımlar arası denge düzenlendi.
* Kontra ataklarda oyuncuların boş alanı değerlendirme olasılığı arttırıldı (yapay zeka)
* Oyun şeklinize göre karşı rakipler sistemini değiştire bilecek.
* Taktik oynanışta değişiklikler yapıldı
* Her oyuncu kendi kapasitesi dışına çıkamıyacak (60lık bir oyuncu 80 lik gibi çalım veya pas atamıyacak)
* DEFANS PANİĞİ sistemini geliştirdik ve kaleci paniğinide ekledik
* Artık hava toplarında Z ye basarak rakip oyuncuyu ittire bilecek şaj yapabileceksiniz.yanı zamanda hava toplarında kalecilerede şaj yapabileceksiniz artık
* -Press : saha içi press yapacak oyuncu sayısı arttırıldı
* -zone Play : oyuncular alan kontrolünde topsuz alanıda kotrol edebilecekler artık.
* -Forver BACK : forvet oyuncuları tamamen defansa gelmiyecek kontra için orta alana yakın duracaklar.
* -Ofside : artık bazen defansınızdaki yavaş oyuncular ofsideı bozabilecek.
* -WP : ataklarda defanstan bindirmeler olabilecek oyuncular kanata doğru açılacaklar
* -MR : verkaç için 3ü blok sistemi eklendi
* -CA : boş alanlara iyi kaçabilecek ve hızlı atağa çıkabileceksiniz
* -BO : bir kaç değişiklik yaptık bu sistemde.eğer bu sistemi seçerseniz göreceksinizki defansınız sabit kalmayıp sık sık ileri cıkacaktır.

Ve ayrıca oynadıkça fark edeceğiniz birçok yenilik ekledik.

Download:
http://soccercenter.net/dosyalar/dosya/1487/Diger-Gercekci-Oynanis-v.2

Gerçekçi Oynanış v.3

Top fiziği tamamen yenilendi yazılımı değiştirildi

Artık topu ayağınızda tutmanız zorlaşacak top kotrolü iyi olmayan oyuncular eskisi gibi şut-pas atamayacak.

Atak-konra atak defans sistemi geliştirildi.

Defans paniği yenilenip ek olarak ortasaha ve forvet paniği eklendi.

Next-gen sisteni oyuna eklendi.

Hava micadelesi tamamen yenilendi.

Ayrıca; oyunu oynarken fark edebileceğiniz onlarca yenilik.

NOT:
Oyunda fizik olayını tam anlamıyla hissetmek istiyorsanız kontrol menüsünden otomatik ara pası ve otomatik koşu kapalı olmasını tavsiye ediyoruz.

Download:
http://soccercenter.net/dosyalar/dosya/1493/Diger-Gercekci-Oynanis-v.3

Gerçekçi Oynanış v.3 Update 1.1

Atak sistemindeki hatalar düzeltildi

Faul sistemi yenilendi

Sahadaki topun düşeceği nokta sayısı GO V3 den %25 daha fazla arttırıldı

Defans-ortasaha-forvet paniklerinde görülen hatalar giderildi

Top fiziğinde hatalı düşüş noktaları düzeltildi

PGS sistemi adı verdiğiz yeni bir sistem eklendi (potansiyel Güç sistemi)

NOT:
Bu yamanın çalışabilmesi için Gerçekçi Oynanış (GO) v.3'ün sisteminizde yüklü olması gerekmektedir. Aksi takdirde oyundan düşmeler ve manager modda sorunlar yaşanabilmektedir.

Download:
http://soccercenter.net/dosyalar/dosya/1525/Diger-Gercekci-Oynanis-v.3-Update-1.1

FIFAEKIBI GERÇEKÇİ OYNANIŞ FİNAL

FIFAEKİBİ GO FINAL KURULUM

Dosyaları Fifa08'in içine atın.Karşınıza gelen soruya "Tümüne evet" deyin.

ÖNEMLİ NOT

GO FİNAL Türkçe versyonla uyumlu değildir.Maneger modda sorunlar yaşaya bilirsiniz. Ayrıca Config.dat dosyasında değişiklik yapmayın.Oynanışı ve fizik modellemesini direk etkileyecektir..

AÇIKLAMA

* Oyunun ayarlar kısmında değişiklikler yapılmıştır.
* Seviye ve fizik ayarları eklenmiştir.
* FİZİK AYARLARI KISMINDAKİ ekrankartı Output ve Output Quality secenekleri FİZİK ayarları ile değiştirilmiş olmakla beraber düşük sitemler için LOW orta sistemler için (nvidia 6-7 series-Ati x1600 ve üzeri) Yüksek sistemler için HIGH (nvidia 8 series - ati x1000series) öneririz. Aksi taktirde oyunda yavaşlama ve kasılma-takılma olasılığı yüksek olacacaktır..

SEVİYE

Normal FIFA 08 (amtrden başlayıp oyun süresince otamatik seviye atlayara yükselen oyun tarzı)

GO V3 (GO V3 ü oynamak isterseniz bu seviyeyi seçtiğinizde özel zorluk seviyesi ve şimdi oynadığınız GO V3ün ini dosyasını aktif edecektir)

GO FİNAL (GO serisinin sonuncusudur. bu seviye özel sistem ini ve config.dat dosyalarını ve ayrıca cmn içerisindeki diğer yeni ini dosyalarını aktif edecektir)

GO FİNAL EXTRA (bu seviye GO FİNALLE aynı olmakla beraber extra Pass-defans (rakip takım) sistemi ekliyecektir)

Download:
http://soccercenter.net/dosyalar/dosya/1546/Diger-Gercekci-Oynanis-Final

Gerçekçi Oynanış Final Update v1.1

GO FİNAL UPDATE 1.1

GO FİNALİ kurdukdan sonra mutlak kurmanızı öneriyoruz. Tespit edilen bazı hatalar giderilmiştir.

Download:
http://soccercenter.net/dosyalar/dosya/1547/Diger-Gercekci-Oynanis-Final-Update-v1.1

GERÇEKÇİ OYNANIŞ FİNAL Update v1.1.2

AÇIKLAMA

Yeni getirilen Realistik Level UP sistemi oyuna eklenerek yapay zeka ayarları geliştirilmiştir.

1.1.2 güncellemesi GO FİNAL'e GO V3'ün gelişmiş kod sistemi eklenerek yapılmıştır.

tavsiyemiz mutlak 1.1.2 güncellemesinin yüklenmesidir

1.1.2 güncellemesiyle tüm fifa 08 kurallarını oynanışı unutun. Yeni bir Futbol oyunu olarak görün..Ve gerçekçiliği ne boyurlara taşıdığımızı görün.

1.1.2 güncellemesi ile gelen yenilikler devam edecek. Gerçekçi oynanışa alışmaya çalışın çünkü bu fifa08 değil.

Alışmanız zaman alsada şunu fark edeceksinizki GO FİNAL 1.1.2 Gerçek football seviyesine gitgide yaklaşmakta. Bunun en iyi örnegini ilk önce 10 dk tv den veya bir şekilde gerçek bir football izleyin.izlerken paslara - hatalı paslara -şutlara - ortalara topun gidişıne - oyuncuların top kontrollerine bir kere bile olsa dikkat ederek izleyin ve GO FİNAL 1.1.2 bir kaç maç değil üst üste oynayın. İşte o zaman FİFA08'i nerelere taşıdığımızı göreceksiniz.

ÖZELLİKLER

* Her topa çıkamayacaksınız
* Her hava mücadelesini kazanamayacaksınız
* Her yapılan orta normalde olduğu gibi yerini bulmayacak
* Her atılan pas yerini bulmayacak.
* Hava şartlarına göre fizik kuralları farklılık gösterecek.
* Her gelen topu yumuşatmadan denge sağlıyamayacaksınız.
* Takımlar sizin oyun sisteminize göre artık sistemlerini oyun içerisinde değiştirebilecek
* Dengeli pas sistemi adını verdiğimiz sistem sayesinde aynı şut çekergibi S ye nekadar basarsanız o hızda pas verebileceksiniz.
* Ara pasları oyuncunun önüne değil koşu yolluna ata bileceksiniz ( W ) deneyin
* Panik sistemi geliştirildi
* Gerçek football'da olan efor sistemi eklendi ( oyun içerisinde yorulan ve morali bozuk oyuncular atılan paslara bazen yetişemiyecek - zamanlama hatası yapabilecek - pozisyonlarını kaybedebilecekler )
* Ve daha birçok GO FİNAL 1.1.2 ye özel oynanış ve seviye atlama sistemi..

Download:
http://soccercenter.net/dosyalar/dosya/1548/Diger-Gercekci-Oynanis-Final-Update-v1.1.2

FIFA 08 Gerçekçi Oynanış Serisi Videoları
http://soccercenter.net/forum/konu/95497/

Kaynak: soccercenter.net

Çevrimdışı martymcfly

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : Kasım 20, 2007, 15:30:42 ös »
peki biz bunların hepsini mi indireceğiz yoksa en sondaki yeterli mi ?

Çevrimdışı oss

• Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #6 : Kasım 20, 2007, 19:07:37 ös »
peki biz bunların hepsini mi indireceğiz yoksa en sondaki yeterli mi ?
Maalesef hepsini indirmek ve yüklemek zorundasın;)

Çevrimdışı Astenic`

• Daimi Üye
  • Creeping Death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : Kasım 21, 2007, 09:27:57 öö »
Soccercenter FIFA turk cıkarsa ya xD ne emek harcamıslar..

Çevrimdışı ateşkes

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #8 : Kasım 21, 2007, 09:48:45 öö »
arkadaşlar ben takip ettiğim başka bir fifa 08 forumunda buldum bunu ama kullanmayı bilmiyorum bilen biri varsa ve kullanabiliyorsa bana anlatabilr mi  ??? ??? ??? ???
bi ara forumda duyulmuştu ama???

Çevrimdışı cartcurt

• Daimi Üye
  • Acces denied
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : Ocak 07, 2008, 23:00:03 ös »
Alıntı
bunu yükledim ve bunun  mimarı olan AperfectCircle arkadaşa teşekkürler :)  oyun gerçekten acayip bir şekilde kalite atlıyo mesela:

50 lik oyuncu ronaldinyo gibi topu kontrol edemiyo apışından* :D * kaçırıyo
doksana giden topu kaleci çeldiğinde mutlaka dışarı çıkmıyo çataldan içeri de düşebiliyo -en azından ilk halinde hiç başıma gelmemişti-
ve daha birsürüsü var ha bu arada menajer modu 50 senede bitiriyo
*okadar gelmedim ama başta yazıyo*

Çevrimdışı AperfectCircle

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #10 : Ocak 11, 2008, 22:28:58 ös »
      Tşkrler cartcurt :) Her nasıl olacaksa bir kişinin merakını gidermek için deneyip beğenebileceğini tahmin ediyor olsamda benim deneme fırsatım olmadı. Yalnızca tüm bu yamalar yüklendikten sonra oyununa katılan değşiklikleri youtube videolarından izledim ve genede beğendim. Gerçek anlamda oyuna çok şey katan bu yamada emeği geçen tüm arkadaşlarada sonsuz tşkrler. Ben sadece onların metinlerini ve kaynaklarını alıntı yaparaktan sizlere aktardım. Fifa adına söylenecek çok şey var ama. 99'dan bu yana oynamama karşın fifa 94'den bu yanada tüm serilerini edindiğim fifayı bu sene bir kenara bırakmak zorunda kaldım. Çünkü PES 2008 Nex Gen ile pc dünyasına PES ile ile en azından bu sene rakipsiz bir şekilde girdi. Eski donanımımla aralarındaki farkı idrak edememiştim ama. Yeni donanımımla birlikte gerçek bir futbol oyunu oynadığımın farkına bu sene vardığımı anladım.
       Fifanın yeri her zaman bir başkadır. Ama EA'nın bu sene tüm hazırlıklarını konsola yöneltmesi ve pc oyuncularını düşünmeden Fifa 07 açıklarını kapatarak grafiksel anlamda gerisin geriye bir hal alarak Fifa 08'i hiç görülmeyip tahmin dahi edilemiyecek haliyle karşımıza çıkartması en azından beni üzdü ve tepkimde kısa sürede oyun başında aylar geçirip önceki senelerde olduğu gibi menager mod ya da liglerde ilerlemek yerine hamachi yardımıyla iddiali rakiplerle oynama şasınını yakalaıp az da olsa keyif almamla sonuçlandı. Ama inanın pc'me yükleyecek olduğum son oyunlardan biri konumuna geldi bu seneki haliyle Fifa 08. Gerçek anlamda fifanın yıllara yayılan başarısını ve eski serilerin gerçek tadıyla birlikte son senelerdeki Fifa'ya aranan kalıbın zor zahmet nasıl tutturulduğunu anlamak için sizlere önerim. Tüm fifa serilerini Euro Cup, World Cup ve Champions League cersiyonlarıyla pc'nize yükleyip nerden nereye geldiğini gözlerinizle görüp idrak etmeniz. Son olarak şunu belirteyim ki şu an pc'mde yüklü olan yalnızca 2 futbol oyunu kaldı. Biri Fifa 2004 diğeri ise PES 2008. Neden Fifa 2004 dersenizde 2003'ten kalan özlemimi ve grafiksel ve oyun içindeki ara animasyonların çeşitliliği için Fifa 2004 derim sizlere. Umarız EA yapımcıları gerçek anlamda olumlu eleştirileri ve bizlerin samimi yorumlarını dikkate alarak. Plat Station 3'e çıkardıklarına yakın bir Fifa 2009 ile karşımıza çıkarlar ve bizleri hayal kırıklığına uğratmazlar.
« Son Düzenleme: Ocak 11, 2008, 22:35:46 ös Gönderen: AperfectCircle »